Torstai 24.4.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Lounais-Pirkanmaan kuntien sähköpostijärjestelmät yhtenäisiksi?

Uutiset

Seudullinen atk-työryhmä tavoittelee Lounais-Pirkanmaan kuntiin yhteneviä tai yhteisiä sähköpostijärjestelmiä. Seutukunnan kunnista Suodenniemi ja Mouhijärvi käyttävät jo Kopteri-sähköpostia ja Vammala siirtyy siihen toukokuussa. Myös Äetsä hypännee Kopterin kyytiin.

Äetsän kunnanhallitus päättää sähköpostijärjestelmästä maanantaina. Talousjohtaja Riitta Hietala esittää Etelä-Satakunnan Puhelin Oy:n tarjousta Kopteri-sähköpostista hyväksyttäväksi siten, että uuteen sähköpostijärjestelmään siirrytään 26. toukokuuta alkaen.

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: