Torstai 13.2.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Leena Aaltosesta kirjainstituutin projektinjohtaja

Uutiset

Vammalassa toimivan Suomen kirjainstituutin projektinjohtajaksi on valittu sisustusarkkitehti, taiteen lisensiaatti Leena Aaltonen. Toimi on määräaikainen ja se jatkuu 31.12.2004. Määräaikaisen palvelussuhteen jatkamisesta päättää kirjainsituutin säätiö.

Suomen kirjainstituutin säätiön säädekirja allekirjoitetaan Tampereella 27. lokakuuta pidettävässä tilaisuudessa, jossa myös valitaan säätiön hallitus ja siten käynnistetään virallisesti säätiön toiminta. Projektinjohtaja siirtyy Vammalan kaupungin palveluksesta säätin palvelukseen 1.1.2004.

Suomen kirjainstituutin säätiön perustajina on joukko lähiseudun kuntia ja muita tahoja.

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: