Mainos

Mainos - Satapirkan Tuholaistorjunta

Viitasaari jatkaa Virkistysalueyhdistyksen puheenjohtajana

Uutiset

Pirkanmaan Virkistysalueyhdistys ry valitsi syyskokouksessaan Virtain Marttisissa hallituksen puheenjohtajaksi edelleen Lempäälän kunnanjohtaja Olli Viitasaaren. Hän on toiminut puheenjohtajana koko yhdistyksen toiminnan ajan vuodesta 2000 alkaen.

Viitasaaren lisäksi yhdistyksen hallitukseen vuodeksi 2005 valittiin Lasse Viheriäranta, varapuheenjohtaja (Tampereen kaupunki), Kauko Peltomaa (Ylöjärven kaupunki), Lasse Silván (Pirkkalan kunta), Juha Mäkinen (Valkeakosken kaupunki), Vesa Lahelma (Kurun kunta) ja Heikki Kivinen (Vilppulan kunta).

Pirkanmaan Virkistysalueyhdistys ry:n jäseninä on 21 pirkanmaalaista kuntaa. Yhdistyksen tarkoituksena on turvata ja kehittää virkistys- ja retkeilymahdollisuuksia Pirkanmaalla.

Mainos

Mainos: Mustan nauhan ritari

Tilaa uutiset sähköpostiisi

Uutiskirje on ilmainen.

Seuraava:

Edellinen:

Tilaa Uutiskirje

Uutiskirje on ilmainen.
Scroll to top