Torstai-iltana puoli kymmenen aikaan kuorma-auto ja perävaunu suistuivat tieltä valtatiellä 2 Punkalaitumen Kanteenmaassa. Vammalan poliisista kerrotaan, että tie oli auraamaton ja sen päällä oli paksu loskakerros. Myös erittäin voimakas tuuli haittasi liikennettä.
Neljän tienoilla iltapäivällä henkilöauto törmäsi Vammalan Puistokadulla suojatien eteen pysähtyneen auton perään. Ajoneuvot vaurioituivat törmäyskohdistaan.
Keskiviikkona iltapäiväviiden vaiheilla kaksi henkilöautoa peltikolaroi Vammalassa Ratakadun ja Käsityökadun risteyksessä. Käsityökatua tullut henkilöauto ei jarrutuksesta huolimatta pysähtynyt, vaan törmäsi Ratakatua ajaneen henkilöauton kylkeen. Rysäyksestä selvittiin lievin vaurioin.