Keskiviikko 23.4.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Harjavallassa kärhämä vaakunan käyttämisestä

Uutiset

Harjavallan kaupunginhallitus pitää kaupungin vaakunan käyttöä Petri Nurmisen kotisivuilla sekä asiattomana että harhaanjohtavana. Hallitus kehotti Nurmista poistamaan vaakunan välittömästi kotisivuiltaan ja olemaan jatkossa käyttämättä vaakunaa. Harjavallan kaupunki on suivaantunut myös Petri Nurmisen sivuston http://www.harjavalta.info -domainista. Kaupunginlakimies Jussi Jäykän hallitukselle tekemän valmistelun mukaan kaupunki muun muassa tulee selvittämään käytettävissä olevat oikeuskeinot harhaanjohtavan domainin osalta.

Vaakunasoppa alkoi kiehua, kun Petri Nurminen ilmoitti pääsiäisen alla kaupungin kirjaamoon, että hän käyttää kotisivuillaan Harjavallan vaakunaa. Kaupunginkanslia pyysi tiukassa vastauksessaan Nurmista poistamaan vaakunan sivuilta ja kertoi ilmoituksen menevän ensitilassa kaupunginhallituksen käsittelyyn.

+ http://www.harjavalta.info

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: