Keskiviikko 19.3.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Känninen kuski törmäili Kokemäellä

Uutiset

Rattijuoppo törmäili torstai-iltana kymmenen jälkeen Satakunnantiellä Kokemäen Peipohjassa. Vuonna 1976 syntynyt paikkakuntalainen mies ajoi autollaan rautatiesillan yli kohti valtatietä 2 ilmeisen kovalla nopeudella. Auto törmäsi vastaan tulleen auton kylkeen, suistui tien vasemmalle pientareelle sekä kulkeutui osin pientareella ja osin kevyen liikenteen väylällä yli 300 metriä valtatien ali kulkevaan kevyen liikenteen tunneliin. Autossa oli kaksi matkustajaa, joista toinen selvisi ruhjeilla. Toinen matkustaja vietiin Satakunnan keskussairaalaan hoidettavaksi. Hänen vammojensa vakavuudesta ei toistaiseksi ole tietoa.

Törmäilleen auton kuljettaja antoi alkometriin 2,66 promillen puhallusnäytteen. Hän ei loukkaantunut onnettomuudessa. Vastaan tulleen auton kuljettaja oli yksin liikkeellä ja hän selvisi vammoitta. Auto vaurioitui vasemmasta kyljestä.

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: