Sunnuntai 23.3.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Lehto jatkaa Tapparan maalivahtina

Uutiset

Vammalalaissyntyinen maalivahti Mika Lehto on jatkanut sopimustaan Tapparan kanssa kevääseen 2008 saakka. Lehdon nykyinen sopimus oli voimassa kuluvan kauden loppuun, mutta molemmat osapuolet olivat halukkaita jatkamaan sopimusta kahdella vuodella. Mika Lehtoa havittelivat riveihinsä sekä kotimaiset liigaseurat että ruotsalaiset pääsarjaseurat.

"Mika on mennyt tasaisesti urallaan eteenpäin ja uskon, että hänen tähtäimensä on NHL:ssä. Maalivahti on yksi joukkueen tärkeimmistä pelaajista ja siksi halusimme rauhoittaa kevään sopimusneuvottelut tekemällä Mikan kanssa sopimuksen näin aikaisessa vaiheessa", kertoo Tapparan toimitusjohtaja Mikko Leinonen.

Tappara on parhaillaan joulutauolla, joka päättyy 29. joulukuuta Hakametsän jäähallissa pelattavaan paikallisotteluun Ilvestä vastaan.

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: