Sunnuntai 22.6.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Huittisissa sählättiin liikenteessä

Uutiset

Iltaseitsemän aikaan maanantaina pakettiauto ajoi mopon eteen Kirkkotien ja Lauttakylänkadun risteyksessä. Pakettiauto oli tulossa kolmion takaa Kirkkotieltä Lauttakylänkadulle. Kuljettaja ei huomannut Lauttakylänkatua ajanutta mopoa, vaan kurvasi kolmion takaa eteen. Mopo törmäsi pakettiauton kylkeen. Mopoilija ja kyydissä istunut matkustaja loukkaantuivat lievästi. Molemmat ovat huittislaisia poikia. Ajorata oli onnettomuushetkellä jäinen.

Maanantaina aamulla puoli yhdeksän aikoihin henkilöauto suistui ojaan Tanskintiellä. Säkyläläinen mies ajoi Tanskintietä Loimijoen suuntaan, kun hän menetti auton hallinnan jäisellä ajoradalla. Auto luisti tien oikealle puolelle ja törmäsi sähköpylvääseen. Kuljettaja ei loukkaantunut onnettomuudessa. Auton oikeanpuoleinen kylki lyttääntyi ja sähkötolppaan kiinnitetty puhelinkaappi vaurioitui. Autossa oli hyvät kesärenkaat alla.

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: