Sofia Vikman vauhdittaa kokoomusnuorten vaalistarttia
Sastamalan Kokoomusnuoret starttaavat syksyn kunnallisvaaleihin monipuolisen seminaaripäivän merkeissä. Luvassa on kulttuuria, mielenkiintoisia puheita ja ajatustenvaihtoa sekä hyvää ruokaa.
Sastamalan Kokoomusnuoret starttaavat syksyn kunnallisvaaleihin monipuolisen seminaaripäivän merkeissä lauantaina 25. elokuuta kello 13 alkaen. Puhujina ovat kansanedustaja Sofia Vikman ja Vammalan Yrittäjien puheenjohtaja Samuli Suonpää. Heidän teemanaan on nuorten aktiivisuus työmarkkinoilla ja politiikassa.
Puheet pidetään Seurahuoneella ruokailun yhteydessä. Kokoomusnuoret tutustuvat myös Herra Hakkaraisen taloon, Pukstaaviin, Pirunvuoren Kivilinnaan ja Ellivuoren alueeseen.
Maksuttomaan tapahtumapäivään pyydetään tarjoilun vuoksi ilmoittautumaan etukäteen Ida Leinolle osoitteeseen ida.leino(a)hotmail.com.