Maanantai 16.6.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Ala-Satakunnan vihreät myös Köyliössä ja Eurassa

Uutiset

Vihreät lähtevät Ala-Satakunnassa kunnallisvaaleihin neljän ehdokkaan voimin. Ehdokaslista on nyt Köyliössä, Säkylässä ja Eurassa, kun viime vaaleissa vaaleissa vihreä vaihtoehto oli tarjolla vain Säkylässä.

Vihreät lähtevät Ala-Satakunnassa kunnallisvaaleihin neljän ehdokkaan voimin. Ehdokaslista on nyt Köyliössä, Säkylässä ja Eurassa, kun viime vaaleissa vihreä vaihtoehto oli tarjolla vain Säkylässä. Ehdokkaana ovat Köyliössä metsänhoitaja Reetta Hulmi, Säkylässä maatalousyrittäjä Jari Ukkonen sitoutumattomana sekä Eurassa hallintotieteiden maisteri Pirkko Hinkkanen ja lähihoitaja Taru Meriläinen.

· ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: