Perjantai 20.6.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Huittisten valtuuston kokoukset suorana nettiin

Uutiset

Kaupunginvaltuuston kokoukset aletaan Huittisissa lähettää suorana nettitelevisiolähetyksenä.

Kaupunginvaltuuston kokoukset aletaan Huittisissa lähettää suorana nettitelevisiolähetyksenä.

Kokoukset striimataan YouTubeen, josta kaupunki voi poimia lähetyksen nettisivuilleen ja jättää videon näkyville haluamakseen ajaksi.

Kaupunginhallitus hyväksyi Mediatar Oy:n tarjouksen valtuuston kokousten taltioinnista. Yhden kokouksen taltioinnin veroton hinta on hieman alle 218 euroa. Lähetykset aloitetaan heti, kun tekniset valmiudet on saatu toimimaan.

Valtuuston kokousten nettilähetyksiä on käsitelty päätöksentekoelimissä useaan otteeseen. Alkujaan vasemmistoliiton valtuustoryhmä teki vuoden 2012 keväällä aloitteen, jossa esitettiin kokousten lähettämistä suorana kaupungin kotisivuilla.

·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: