Kesken jäänyt kausi ahdistaa VaLePan taloutta

Uutiset

VaLePa

VaLePan liigajoukkue ja lähes kolmeasataa junioria tarvitsevat tukea.

Vammalan Lentopallon kassassa on tiukka tilanne.

“Kesken jäänyt kausi tuotti noin 150 000 euron loven seuran talouteen”, sanoo toiminnanjohtaja Hanna Arve-Talvitie. Haastavassa tilanteessa kaikkien yhteistyökumppaneiden ja fanien ehdoton tuki on tarpeen.

VaLePan liigajoukkuetta ja lähes kolmeasataa junioria voi tukea liittymällä Avainpelaajaksi tai Ykköshakkuriksi. Samalla liittyy seuran jäseneksi ja pääsee kiinni paikallisten yritysten tarjoamiin etuihin.

“Seuran tukeminen vaikeassa tilanteessa on sijoitus tulevaisuuteen. Urheilun tuottama yhteinen ilo jatkuu vaikeiden aikojen jälkeen”, kannustaa Arve-Talvitie.

· · · · ·

Tilaa uutiset sähköpostiisi

Uutiskirje on ilmainen.

Seuraava:

Edellinen:

Mainos: Vuorma ArtMainos: Vuorma ArtMainos: Vuorma Art
ADVERTISEMENT

Tilaa Uutiskirje

Uutiskirje on ilmainen.

Tuoreimmat

Scroll to top