Mainos

Mainos - Satapirkan Tuholaistorjunta

Kesken jäänyt kausi ahdistaa VaLePan taloutta

Uutiset

Kassassa on noin 150 000 euron lovi.

VaLePa

VaLePan liigajoukkue ja lähes kolmeasataa junioria tarvitsevat tukea.

Vammalan Lentopallon kassassa on tiukka tilanne.

"Kesken jäänyt kausi tuotti noin 150 000 euron loven seuran talouteen", sanoo toiminnanjohtaja Hanna Arve-Talvitie. Haastavassa tilanteessa kaikkien yhteistyökumppaneiden ja fanien ehdoton tuki on tarpeen.

VaLePan liigajoukkuetta ja lähes kolmeasataa junioria voi tukea liittymällä Avainpelaajaksi tai Ykköshakkuriksi. Samalla liittyy seuran jäseneksi ja pääsee kiinni paikallisten yritysten tarjoamiin etuihin.

"Seuran tukeminen vaikeassa tilanteessa on sijoitus tulevaisuuteen. Urheilun tuottama yhteinen ilo jatkuu vaikeiden aikojen jälkeen", kannustaa Arve-Talvitie.

· · · · ·

Mainos

Mainos: Mustan nauhan ritari

Tilaa uutiset sähköpostiisi

Uutiskirje on ilmainen.

Seuraava:

Edellinen:

Tilaa Uutiskirje

Uutiskirje on ilmainen.
Scroll to top