Torstai 13.2.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Kuvakivaa Jaatsilla

Uutiset

Näyttelyssä lasten ja nuorten tekemää taidetta.

Kuvakivaa

Kuvakivaa.

Kuvakivaa

Kuvakivaa.

Kuvakivaa

Kuvakivaa.

Sastamalassa Kulttuuritalo Jaatsilla on nähtävänä lasten ja nuorten taidetta. Näyttely on nimeltään Kuvakivaa.

Taiteilijat ovat 7-16-vuotiaita. He ovat Sastamalan perusopetuksen Sylvään ja Äetsän koulujen oppilaita sekä Sastamalan opiston kuvataidekoulun opiskelijoita keskustasta ja Mouhijärveltä. Teoksia on tehty monella eri tekniikalla.

Ryhmien opettajat ovat Taina-Riitta Hautala Sylvää koululta, Kati Juurikka ja Elina Kujansuu kuvataidekoulusta sekä Heli Tala Äetsän koulusta.

Helmikuussa vietettävä Lasten Pirkkaset on Pirkanmaan kuntien yhteinen lastenkulttuurikuukausi. Teemana on Kivaa kirjaimilla. Inspiraation se on saanut Kirsi Kunnaksen syntymän 100-vuotisjuhlavuodesta.

Kuvakivaa Kulttuuritalo Jaatsolla 6.2.-24.2. Näyttely on avoinna tiistaista lauantaihin klo 9-15. Vapaa pääsy.

· ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: