Tiistai 8.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Raumalaismies katosi Harjavallassa

Uutiset

Kokemäen poliisi kaipaa havaintoja 29-vuotiaasta Jouni Ranimosta. Hän mahdollisesti pyrkii metsiä pitkin kotiinsa Raumalle.

Raumalainen 29-vuotias Jouni Ranimo katosi Harjavallassa viime viikon tiistaina. Ranimo on noin 180 senttiä pitkä, normaalivartaloinen ja hänellä on pyöreähköt kasvot. Hänet tunnistaa helpoiten erikoisista hiuksista. Ranimolla on paksut, vaalean ruskeat, leukakulmiin ulottuvat polkkahiukset ja keskellä päälakea selkeä jakaus. Hänellä oli kadotessaan yllään musta puseromallinen takki ja takin alla ruskea neule. Jaloissaan hänellä oli tummansiniset farkut. Ranimo on ihmisarka ja saattaa liikkua metsiä pitkin. Hän mahdollisesti pyrkii kotiinsa Raumalle. Havainnot kadonneesta pyydetään ilmoittamaan Kokemäen poliisille puhelinnumeroon 071 874 7555.

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: