Perjantai 11.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Tyrvään Sanomien päätoimittaja vaihtuu

Uutiset

Tyrvään Sanomat saa keväällä uuden päätoimittajan, kun Minna Ala-Heikkilä siirtyy ainoastaan Nokian Uutisten päätoimittajaksi.

ala-heikkila_minna

Kuva: Alma Media. Päätoimittaja Minna Ala-Heikkilä.

Tyrvään Sanomat saa keväällä uuden päätoimittajan, kun Minna Ala-Heikkilä siirtyy ainoastaan Nokian Uutisten päätoimittajaksi. Asiasta kertoivat Tyrvään Sanomat ja Nokian Uutiset torstaina.

Minna Ala-Heikkilä on puolentoista vuoden ajan työskennellyt sekä Tyrvään Sanomien että Nokian Uutisten päätoimittajana. Tyrvään Sanomien päätoimittajuudesta hän luopuu omasta omasta toiveestaan.

Nokialla asuva Minna Ala-Heikkilä tuli Tyrvään Sanomien päätoimittajaksi vuonna 2008. Sitä ennen hän toimi Nokian Uutisten uutistuottajana. Nokian Uutisten päätoimittajana hän aloitti vuonna 2011.

· ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: