Tiistai 8.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Satakunnan hiihtolomat alkavat poutasäässä

Uutiset

Ensi viikko on hiihtolomaa muun muassa Huittisissa, Kokemäellä, Köyliössä ja Säkylässä.

Valtaosa Satakunnan koululaisista aloittaa hiihtolomansa poutasäässä.

Ilmatieteen laitoksen mukaan sää on perjantaina enimmäkseen sateeton. Lauantaina maan eteläosassa sataa lunta tai räntää paikoin. Lämpötila on molempina päivinä vähän nollan yläpuolella.

Sunnuntaina maahamme muodostuu vahva korkeapaine. Lähes koko maassa on aurinkoista. Pakkasta on pari astetta.

Ensi viikolla korkeapaine väistyy ja Suomeen virtaa lännestä lauhaa ilmaa. Lämpötila kohoaa etelässä useita asteita nollan yläpuolelle. Ajoittain sataa lunta, räntää tai vettä. Sää on tuulista. Lumipeitteen ei odoteta kasvavan.

Melko lauhaa säätä näyttää olevan tiedossa myös ensi viikon jälkeen.

Ensi viikko on hiihtolomaa muun muassa Huittisissa, Kokemäellä, Köyliössä ja Säkylässä.

· · ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: