Keskiviikko 9.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Sykerockin ikärajaksi 12 vuotta, ennakkolippuja ei myydä – Heikentynyt koronatilanne taustalla

Uutiset

Kaupunki toivoo, että ikävä ja asiaton kommentointi nuorisovaltuustoa kohtaan lopetetaan. Päätökset muutoksista eivät ole heidän.

Nuoriso

Sastamalassa Sykerockin järjestelyihin on tehty muutoksia. Syynä on heikentynyt koronaepidemian tilanne.

Tapahtuman ikärajaksi on asetettu 12 vuotta. Taustalla ovat rokotukset. Marraskuun puoliväliin mennessä 12 vuotta täyttäneillä sastamalalaisilla on ollut mahdollisuus saada kaksi rokotetta.

Ennakkolippuja tapahtumaan ei myydä. Näin on mahdollisuus seurata tautitilannetta ja vetää mahdollisesti uusia linjauksia.

Nuorisovaltuusto on tehnyt Sykerockin eteen ison työn. Päätökset muutoksista eivät ole heidän. Kaupunki toivoo, että ikävä ja asiaton kommentointi nuorisovaltuustoa kohtaan lopetetaan.

Alueellinen pandemiaohjausryhmä kokoontuu tiistaina. Sykerockista tiedotetaan lisää tämän jälkeen.

·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: