Keskiviikko 9.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Huittisista ja Laviasta uusyrittäjäkilpailun finaalissa

Uutiset

Asiantuntijaraati valitsee voittajan, yleisö saa äänestää suosikkiaan.

Huittinen

Huittinen.

Satakunnan Vuoden Uusyrittäjä -kilpailu on edennyt finaalivaiheeseen. Mukana ovat Senni Valiola Huittisista ja Suvi Mäkelä Laviasta.

Loppusuoralla on yhteensä kahdeksan kilpailijaa.

Senni Valiolan yritys Mediamaisen toimii markkinoinnin, tiedotuksen ja viestinnän parissa. Suvi Mäkelän Suvin Siivouspalvelu tarjoaa siivouspalveluja.

Asiantuntijaraati valitsee voittajan. Yleisö saa äänestää suosikkiaan elokuussa.

Satakunnan Vuoden Uusyrittäjä palkitaan 2 000 euron rahapalkinnolla. Yleisön suosikki saa 1 000 euroa.

Voittaja julkistetaan yrittäjän päivänä 5. syyskuuta.

Kilpailun järjestää Uusyrityskeskus Enter Satakunta. Rahapalkinnot lahjoittavat Porin Seudun Yrityspalveluyhdistys, Prizztech Oy ja Satakunnan Yrittäjät.

· · · ·

Jätä kommentti

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: