Jere ja Sarita Virén pitävät kiinni erinomaisesta asiakaspalvelusta Huittisten K-Marketeissa
Uudet kauppiaat aloittavat keväällä.

Jere ja Sarita Virén.
Huittisissa kahden K-Marketin kauppiaina aloittavat Jere ja Sarita Virén. Muutos toteutuu porrastaen.
"Kaupoissa on omat erityispiirteensä, eivätkä ne ole toistensa kopioita, mikä lisää mielenkiintoa entisestään", sanovat Jere ja Sarita Virén. Kaupat ovat saaneet kiitosta erinomaisesta asiakaspalvelusta ja tästä he aikovat pitää kiinni.
Jere Virén suoritti kauppiasvalmennuksensa K-Supermarket Lautturissa, jossa hän on työskennellyt lähes kaksi vuotta. Aiemmin hän toimi elintarvikepakkausten kanssa eri tehtävissä. Sarita Virén on tehnyt myyntitöitä toiminimellä ja K-Supermarket Säkylässä.
Vapaa-ajallaan uudet kauppiaat ovat mukana vapaaehtoistoiminnassa. Jere on sopimuspalokunnassa ja Sarita Mannerheimin Lastensuojeluliitossa. Pariskunnalla on 5- ja 2,5-vuotiaat pojat.
K-Market Huhkolassa Jere ja Sarita Virén aloittavat 1. huhtikuuta ja Härkäpakarissa 1. kesäkuuta. Heille siirtyy myös Eurasta K-Market Kiukainen 1. toukokuuta.