Tiistai 8.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Kaupungin henkilöstöasiantuntijaksi 35 hakijaa Sastamalassa

Uutiset

Johdon sihteerin seuraajan haku alkaa.

Sastamalan kaupungintalo

Sastamalan kaupungintalo.

Sastamalan kaupungin johdon sihteeri Mira Santala siirtyy uusiin tehtäviin kaupunkiorganisaatiossa. Hän aloittaa henkilöstöpalveluissa henkilöstöasiantuntijana.

Mira Santalan seuraajan rekrytointi käynnistyy kuluvalla viikolla. Hänen siirtymisensä uuteen tehtävään ja uuden johdon sihteerin aloittaminen ja perehdytys toteutetaan joustavasti alkusyksystä.

Ennen johdon sihteerin työtään Mira Santala toimi silloisessa Pirkanmaan sairaanhoitopiirissä monipuolisissa henkilöstöhallinnon tehtävissä. Hänellä on myös opiskelutaustaa alalta.

"Sastamalan kaupunki on uudistuva työnantaja, joka mahdollistaa etenemisen ja kasvuympäristön niin kokeneille tekijöille kuin tulevaisuuden huippuosaajille", sanoo henkilöstöjohtaja Riitta Hietala. "Mira Santalan osaamisprofiili vastasi pitkälti sitä, mitä tähän uuteen henkilöstöasiantuntijan tehtävään haettiin, joten hänen valintansa kolmenkymmenenviiden hakijan joukosta oli luontevaa", hän toteaa.

Johdon sihteerin toimen täyttölupa oli henkilöstöjaoston käsiteltävänä.

·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: