Lauantai 12.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Miestä mätkittiin rautatangolla Huittisissa

Uutiset

Uhri on edelleen sairaalahoidossa, mutta hänen vammansa eivät ole hengenvaarallisia. Kokemäen poliisi kaipaa pahoinpitelylle silminnäkijöitä.

Huittisissa Kartanontiellä pahoinpideltiin vuonna 1979 syntynyt mies sunnuntain vastaisena yönä. Miestä oli lyöty rautatangolla päähän ja vartaloon. Hän sai murtumia käsiin ja jalkoihin sekä haavoja pään alueelle. Mies on edelleen sairaalahoidossa, mutta hänen vammansa eivät ole hengenvaarallisia. Tapahtunutta tutkitaan törkeänä pahoinpitelynä.

Kokemäen poliisi kaipaa pahoinpitelylle silminnäkijöitä. Havainnot voi soittaa poliisille puhelinnumeroon 071 874 7555.

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: