Virsi-illat alkavat Sastamalassa
Syksyllä Sastamalassa kuullaan muun muassa kansanedustaja Arto Satosen ja päätoimittaja Minna Ala-Heikkilän lempivirsiä. Haastattelijana on teologian maisteri Antti Jokela.
Sastamalan seurakunnassa alkavat ensi viikolla virsi-illat, joissa kuullaan vieraiden lempivirsiä. Ensimmäisen illan vieraana on Pirkanmaan työ- ja elinkeinotoimiston johtaja Regina Salkovic.
Virsi-iltojen isäntänä ja haastattelijana toimii teologian maisteri Antti Jokela. Musiikkiesityksistä vastaavat muun muassa Sastamalan Soitannollinen Seura, Timo Heinon porukka ja kanttori Anu Mattila. Myös yleisö pääsee mukaan veisaamaan.
Syksyn virsivieraita ovat myös kansanedustaja Arto Satonen, Tyrvään Sanomien päätoimittaja Minna Ala-Heikkilä ja Pub Walter'sin omistaja Hannu Latvakoski. Ensimmäinen virsi-ilta on Karkun kirkossa keskiviikkona 27. lokakuuta kello 18.30.