Perjantai 11.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Pyhäjärviseudun loput hankerahat matkailulle

Uutiset

Leader Pyhärviseutu jyvittää päättyneen ohjelmakauden viimeiset hankerahansa Euran, Säkylän ja Köyliön matkailuyrityksille.

Leader Pyhärviseutu jyvittää päättyneen ohjelmakauden viimeiset hankerahansa Euran, Säkylän ja Köyliön matkailuyrityksille.

Rahoitusta voi hakea pieniin investointeihin, jotka ovat nopeasti toteutettavissa. Käytännön esimerkkejä tällaisista hankinnoista ovat muun muassa kajakit, polkupyörät ja sellainen mökin kunnostaminen, joka ei vaadi rakennuslupaa. Tukiprosentti investoinneissa on 20.

Hankinnat on toteutettava ja maksettava tänä vuonna. Hakuaika päättyy maanantaina.

· · · ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: