MAINOS

Äetsässä viisi hanketta pyörii Joutsenten reitti ry:n tuella

Uutiset

Samuli Kinnari

Joutsenten reitti ry on on pian vuoden ajan jakanut tukea Viljakkalassa, Hämeenkyrössä, Mouhijärvellä, Vammalassa, Äetsässä, Punkalaitumella, Huittisissa ja Vampulassa käynnissä oleville kehittämishankkeille. Rahaa yhdistyksen hallitus jakaa hakemusten perusteella. Äetsästä hallituksessa istuu jokisivulainen kyläaktiivi ja paikallispoliitikko Sirkka-Liisa Pusa.

Rahaa yhdistys on jakanut Äetsään viidelle hankkeelle. Tukea ovat saaneet Kiikan Jokisivun kyläseura ry:n Lauttapirtti-hanke, Kiikan kyläseura ry:n Nuorten asema -hanke, Vähaara-Seura ry:n “Toimiva ja turvallinen Vähähaaran kotiseututalo” -hanke, samaisen yhdistyksen kaivohanke ja Sarkia-Seura ry:n Sarkia-näyttämön kohennushanke. Lisäksi tukea ovat saaneet muun muassa Lintu- ja Retkeilymessut, jotka pidetään Äetsän Kiimajärvellä. Tapahtuman järjestäjä on kuitenkin punkalaitumelainen Finnish Birdtours osakunta.

Tilaa uutiset sähköpostiisi

Uutiskirje on ilmainen.

Seuraava:

Edellinen:

MAINOS
Mainos: Vuorma ArtMainos: Vuorma ArtMainos: Vuorma Art
MAINOS

Tilaa Uutiskirje

Uutiskirje on ilmainen.

Tuoreimmat

Scroll to top