Torstai 13.2.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Ydinryhmä pähkäilemään Sastamalan taloutta

Uutiset

Kaupunginjohtaja Paavo Salli esittää, että Sastamalaan perustetaan suppea luottamushenkilöiden ryhmä, jonka kanssa johtavat viranhaltijat valmistelevat syksyn keskeisiä päätöksiä. Kaupungin talous on ajautumassa tilanteeseen, jossa joudutaan tekemään vaikeita ratkaisuja.

Kaupunginjohtaja Paavo Salli esittää, että Sastamalaan perustetaan suppea luottamushenkilöiden ryhmä, jonka kanssa johtavat viranhaltijat valmistelevat syksyn keskeisiä päätöksiä. Kaupungin talous on ajautumassa tilanteeseen, jossa joudutaan tekemään vaikeita ratkaisuja. Sallin mukaan Sastamalassa tarvitaan jo ajankäyttösyistä taloustyöryhmä, joka kokoontuu myös työaikana. Ryhmään esitetään valittavaksi neljä henkilöä. Työryhmä tiedottaa taloudesta jatkuvasti kaupunginhallitukselle, -valtuustolle ja muille toimielimille. Linja- ja suunnittelukeskusteluja käydään tarvittaessa myös halllituksessa.

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: