Torstai 6.2.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Tiellä huitonut mies kuoli Loimaalla kolarissa

Uutiset

Loimaalla Kojonperäntiellä keskellä ajorataa huitonut mies jäi kevytmoottoripyörän töytäisemäksi. Hän menehtyi kaaduttuaan tiehen.

Myöhään perjantai-iltana Loimaalla Kojonperäntiellä kuoli tiellä huitonut mies jäätyään kevytmoottoripyörän töytäisemäksi.

Onnettomuus sattui kello 22.35. Vuonna 1998 syntynyt mies ajoi Kojonperäntietä kevytmoottoripyörällä. Jalkaisin liikkeellä ollut vuonna 1952 syntynyt mies oli yllättäen siirtynyt keskelle ajorataa ja alkanut huitoa käsillään. Miehen tarkoituksena oli ehkä pysäyttää moottoripyöräilijä.

Kevytmoottoripyörän kuljettaja ei ehtinyt väistää huitovaa miestä tarpeeksi ja moottoripyörän vasen kylki osui tähän. Mies kaatui tielle ja hän menehtyi välittömästi.

Moottoripyörä suistui tien oikealle puolelle ojaan. Kuljettaja loukkaantui lievästi. Kevytmoottoripyörä vaurioitui.

Sekä onnettomuudessa menehtynyt että moottoripyöräilijä ovat paikkakuntalaisia.

Turman aikaan oli pimeää. Jalan liikkeellä olleella miehellä ei ollut heijastimia. Moottoripyöräilijä oli selvinpäin.

Kojonperäntie on kestopäällystetty paikallistie.

· ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: