Lauantai 8.2.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Kirkkovaltuuston korjauskokous jätettäneen palkkioitta

Uutiset

Sastamalan seurakunnan kirkkoneuvosto käsittelee valtuustoaloitetta, jossa esitetään, että kirkkovaltuuston 3. maaliskuuta pitämästä kokouksesta jätetään kokouspalkkiot maksamatta.

Sastamalan seurakunnan kirkkoneuvosto käsittelee valtuustoaloitetta, jossa esitetään, että kirkkovaltuuston 3. maaliskuuta pitämästä kokouksesta jätetään kokouspalkkiot maksamatta.

Kysymyksessä oli reilun puolen tunnin kokous, jossa kirkkovaltuusto käsitteli uudelleen tilintarkastajien valinnan ja antoi hallinto-oikeudelle lausunnon koskien tilintarkastajien valintaa.

Valtuustoaloitteen palkkioiden maksamatta jättämisestä esitti Jorma Koivuniemi Ulpu Hukkasen ja Pentti Haapahuhdan kannattamana.

Kirkkoneuvosto ottaa aloitteeseen kantaa kokouksessaan ensi keskiviikkona. Jos päätösesitys läpäisee neuvoston ja valtuuston, ei palkkioita makseta.

·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: