Sunnuntai 16.2.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Pertti Hakanen johtaa Pirkanmaan kansanedustajien neuvottelukuntaa

Uutiset

Pirkanmaan kansanedustajien neuvottelukunnan tehtävänä on edunvalvonta ja maakunnan painoarvon lisääminen valtakunnallisessa päätöksenteossa.

Pirkanmaan kansanedustajien uusi neuvottelukunta on järjestäytynyt. Puheenjohtajaksi valittiin sastamalalainen Pertti Hakanen (kesk.). Työvaliokunnassa on jäsenenä myös sastamalalainen Ilmari Nurminen (sd.).

Neuvottelukunnan puheenjohtajuus alkaa Pirkanmaan vaalipiirin neljänneksi suurimmasta puolueesta. Se vaihtuu vuosittain seuraavalle suuremmalle ryhmälle.

Pirkanmaan kansanedustajien neuvottelukunnan tehtävänä on edunvalvonta ja maakunnan painoarvon lisääminen valtakunnallisessa päätöksenteossa.

Pertti Hakanen ja Ilmari Nurminen ovat myös maakuntahallituksen jäseniä.

· ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: