Maanantai 23.6.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Ellivuoressa paloi lipunmyyntirakennus

Uutiset

Laskettelukeskus on normaalisti avoinna.

Ellivuori. Arkistokuva.

Sastamalassa Ellivuoren laskettelukeskuksessa Karkunkyläntiellä syttyi lipunmyyntirakennus palamaan perjantain vastaisen yönä. Hätäkeskus sai ilmoituksen puoli yhden aikaan.

Rakennuksen kattoa ja ulkoseiniä palokunta joutui avaamaan palopesäkkeiden raivaamiseksi. Tulipalo oli vaarassa levitä viereiseen hiihtohissirakennukseen.

Lipunmyyntirakennus on kooltaan parikymmentä neliötä. Se on puurakenteinen.

Tulipalon huomasi tampparin kuljettaja. Hän teki hätäilmoituksen ja suoritti alkusammutusta.

Syttymissyy on epäselvä. Poliisi tutkii asiaa.

Kukaan ei loukkaantunut.

Tulipalo ei vaikuta laskettelukeskuksen toimintaan tai aukioloihin. Ala-aseman lipunmyynti on kuitenkin suljettu. Kaikki liput on ostettava vuokraamon vieressä olevasta toimiston lipunmyyntipisteestä.

· ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: