Tiistai 8.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Sähköjä poikki Keikyässä ja Kiikassa

Uutiset

Sastamalassa erityisesti Keikyässä ja Kiikassa sekä Huittisten ja Kokemäen rajoilla oli keskiviikkoiltana pahimmillaan yli 1 800 taloutta sähköttä.

Sastamalassa Carunan asiakkaita oli keskiviikkoiltana vailla sähköä Keikyässä ja Kiikassa sekä Huittisten ja Kokemäen rajaseudulla.

Ennen puolta seitsemää alkanut katko koski erityisesti Sastamalan länsiosia. Puoli seitsemän jälkeen sähköttömiä talouksia oli Keikyän ja Kiikan suunnilla 1 729. Kaikkiaan vailla sähköä oli 1 806 asiakasta. Sähköjä alkoi palautua noin puolen tunnin kuluessa.

Myös Mouhijärven ja Kiikoisten välillä Tervamäessä oli sähkökatko, josta kärsi viisi asiakasta.

· · · ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: