Tiistai 8.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Rattijuoppo ajoi tieltä Kokemäellä – Oli törmätä jalankulkijaan

Uutiset

Päihtynyt mies ajoi ulos Kokemäen Suokkaantieltä lauantaina iltapäivällä. Ennen ulosajoa hän oli ajanut epävarmasti ja muun muassa lähes törmännyt jalankulkijaan.

Vuonna -58 syntynyt mies ajoi ulos Kokemäen Suokkaantieltä lauantaina iltapäivällä. Ennen ulosajoa hän oli ajanut epävarmasti ja muun muassa lähes törmännyt jalankulkijaan. Puhalluskoe osoitti, että miehellä oli alkoholia uloshengitysilmassa 1,23 mg/l. Häntä epäillään törkeästä rattijuopumuksesta ja törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. Ulosajo sattui noin kello 14.45.

· ·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: