Keskiviikko 9.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Mies kaahasi promilleissa poliisia vastaan Sastamalassa, toinen ajoi ratsiaan huumeissa

Uutiset

Sastamalassa kärähti kaksi päihtynyttä kuljettajaa.

Sastamalassa jäi kaksi päihtynyttä kuljettajaa kiinni lauantaina.

Poliisi valvoi aamupäivällä vähän ennen kymmentä liikennettä Sastamalantiellä. Vastaan ajoi henkilöauto kovalla vauhdilla. Tutka näytti nopeudeksi 124 km/h, vaikka alueella on kahdeksankympin rajoitus.

Partio kääntyi auton perään ja pysäytti sen. Kuljettajana oli vuonna 1954 syntynyt paikkakuntalainen mies. Häntä epäillään törkeästä rattijuopumuksesta ja liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.

Ratsiaa poliisi piti Puistokadulla puolenpäivän aikaan. Paikalle ajoi henkilöauto, jota kuljetti vuonna 1984 syntynyt paikkakuntalainen mies. Alkometri antoi nollatuloksen, mutta huumepikatesti oli positiivinen. Miestä epäillään rattijuopumuksesta ja huumausaineen käyttörikoksesta.

·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: