Keskiviikko 9.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Rattijuoppo piiloutui metsään

Uutiset

Köyliöläismies ajoi autonsa ojaan Kokemäen ja Köyliön rajalla torstaina iltapäivällä. Poliisi löysi tukevassa humalassa olleen miehen metsästä.

Torstaina iltapäivällä poliisille ilmoitettiin mahdollisesta rattijuoposta Kokemäen ja Köyliön rajalla Voitoistentiellä. Kuusikymppinen köyliöläismies oli ajanut autonsa ojaan ja piiloutunut metsään. Poliisi löysi miehen jonkin ajan kuluttua ja hän puhalsi 2,93 promillea. Miestä epäillään törkeästä rattijuopumuksesta, liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja kulkuneuvon kuljettamisesta oikeudetta. Auto oli katsastamaton ja vero rästissä.

·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: