Maanantai 7.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Yhteisöhäitä juhlitaan Kiikoisissa

Uutiset

Kiikoisissa Toukolan koululla vietetään perjantai-iltana yhteisöhäitä. Kysymyksessä on Kiikoisten ja Sastamalan yhdistymisjuhla, joka on kutsuvierastilaisuus.

Kiikoisissa Toukolan koululla vietetään perjantai-iltana yhteisöhäitä ja tanssitaan kiikoislaiseen tapaan hääpurpuria. Kysymyksessä on Kiikoisten ja Sastamalan yhdistymisjuhla, joka on kutsuvierastilaisuus.

Yhteisöhäihin osallistuu hallinto- ja kuntaministeri Henna Virkkunen (kok.). Tilaisuudessa Virkkuselle luovutetaan Elämänhallinta kuntayhteisössä -hankekirja.

Juhlan on käsikirjoittanut kulttuuriperinnetutkija, kotiseutuneuvos Birgit P. Jaakola. Hän toimii juhlakenkkärinä. Sastamalan kaupunginjohtaja Paavo Salli ja kehittämisjohtaja Tapio Rautava on nimetty hääisänniksi.

·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: