Rattijuopot työllistivät poliisia Satakunnassa
Juhannusaattona ja juhannusyönä Satakunnassa jäi kiinni kaksitoista rattijuoppoa ja kaksi rattijuoppoa. Pahoinpitelyilmoituksia kirjattiin lähinnä Yyterissä.
Juhannusaattona ja juhannusyönä Satakunnassa jäi kiinni kaksitoista rattijuoppoa ja kaksi rattijuoppoa.
Huittisissa Aittakadulla iltapäivällä epävarmasti ajanut mies oli vähintään kolmen promillen lukemassa. Poliisin käytössä oli alkometri, joka näytti vain kolmeen promilleen saakka.
Säkylän Rantatiellä jäi humalainen mies ratista kiinni aamupäivällä. Hän puhalsi tarkkuusalkometriin lukeman, joka vastaa 0,57 promillea.
Pahoinpitelyilmoituksia poliisi kirjasi yhdeksän. Niistä valtaosa tuli Porista Yyterin alueelta.
Ahlaisten kyläyhdistyksen uimarannalla poltettiin puukatos myöhään illalla. Paikalta nähtiin poistuvan neljän nuoren porukka. Rannalla on ilkivaltaa tehty aiemmin. Tapaukseen liittyvät havainnot pyydetään soittamaan poliisin puhelinnumeroon (02) 623 7654.