Tiistai 8.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Ovi käy Saspen johtoportaassa

Uutiset

Työterveyshuolto Akaasian toimitusjohtaja lähtee myös.

Sastamalan perusturvakuntayhtymän yhtymähallitus eväsi keskiviikkoiltana Työterveyshuolto Akaasian toimitusjohtajan Juha Heinon virkavapaushakemuksen. Heino on siirtymässä toisen työnantajan palvelukseen. Hän haki vuoden virkavapautta maaliskuun alusta lukien.

Työterveyshuolto Akaasia on vuodenvaihteessa aloittanut Saspen liikelaitos. Se tuottaa työterveyshuollon palveluja Akaassa, Ikaalisissa ja Sastamalassa.

Saspen johtaja Maarit Sihvonen ei myöskään saanut hakemaansa virkavapautta. Hänelle yhtymähallitus myönsi eron 6. maaliskuuta lukien ja johtavalle ylilääkärille Juhani Grönlundille 14. helmikuuta lukien.

·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: