Tiistai 8.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Paavo Sallille Pro Pirkanmaa -mitali

Uutiset

Pirkanmaan liitto on muistanut Sastamalan kaupunginjohtaja Paavo Sallia ja apulaiskaupunginjohtaja Jaakko Erjoa huomionosoituksin.

Paavo Salli ja Jaakko Erjo

Sastamalan kaupunginjohtaja Paavo Salli ja apulaiskaupunginjohtaja Jaakko Erjo jäävät eläkkeelle. Kuva: Samuli Kinnari

Pirkanmaan liitto on muistanut Sastamalan kaupunginjohtaja Paavo Sallia ja apulaiskaupunginjohtaja Jaakko Erjoa huomionosoituksin.

Sastamalan kaupunginjohtaja Paavo Sallille on myönnetty Pro Pirkanmaa -mitali. Mitali voidaan myöntää henkilölle tai yhteisölle erittäin ansiokkaasta ja pitkäaikaisesta työstä Pirkanmaan maakunnan hyväksi. Mitalin myöntää maakuntajohtaja.

Apulaiskaupunginjohtaja Jaakko Erjolle luovutettiin vaasi. Kysymyksessä on tamperelaisen keraamikko-taiteilija Merja Haapalan uniikki teos.

Pirkanmaan liiton maakuntajohtaja Esa Halme ja hallintojohtaja Petri Pikkuaho luovuttivat huomionosoitukset perjantaina Vexve Areenalla yritys- ja elinkeinoelämän sekä koulutuksen edistämisseminaarissa.

·

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: