Tiistai 26.8.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Ylen kysely kansanedustajille: Kolme kyllä, yksi ehkä

Uutiset

Sastamalalaiset kansanedustajat Pertti Hakanen (kesk.), Ilmari Nurminen (sd.) ja Arto Satonen (kok.) ovat asettumassa ehdolle seuraavissa eduskuntavaaleissa.

Mölsä, Hakanen, Satonen, Nurminen

Martti Mölsä (sin.), Pertti Hakanen (kesk.), Arto Satonen (kok.), Ilmari Nurminen (sd.).

Sastamalalaiset kansanedustajat Pertti Hakanen (kesk.), Ilmari Nurminen (sd.) ja Arto Satonen (kok.) ovat asettumassa ehdolle seuraavissa eduskuntavaaleissa. Asiaa selvitti Yleisradio.

Punkalaitumelaisen Martti Mölsän (sin.) ehdokkuus ei ole varmaa. Hän oli vastannut kysymykseen "ehkä".

Pirkanmaalta on 19 kansanedustajaa. Heistä ainakin kaksitoista on ehdolla ensi kevään eduskuntavaaleissa.

· ·

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: