Tiistai 26.8.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Palkeet räväytetään Ikaalisissa auki

Uutiset

Sata-Häme Soi kutsuu harmonikan, tanssin ja tasokkaan viihdemusiikin ystävät 31. kerran Ikaalisiin ensi viikolla. Maamme suurin ja kansainvälisin harmonikkafestivaali Sata-Häme Soi tarjoaa niin rempseää ilonpitomusiikkia ja pelimannien tahdittamia tansseja, argentiinalaisen tangon siivittämiä tunnelmapaloja kuin korkeatasoisia viihde- ja klassisen musiikin konsertteja. Konserttisalit, festivaalipuisto, tanssilavat ja hanuripubi takaavat, että ensi viikon koko Ikaalinen tanssii ja soi.

Viihteellisen harmonikansoiton Suomenmestaruuskilpailu, Kultainen Harmonikka, täyttää tänä vuonna 20-vuotta. Viihdeharmonikan Suomenmestaruus ratkaistaan suorassa TV-lähetyksessä, jossa lavasäteilystä ja taidokkaista tulkinnoista vastaavat finalistit Elisa Inkinen Noormarkusta, Tomi Karttunen Porista, Henna-Maija Kuki Nivalasta, Janne Mäkinen Raumalta, Satu Sarkoranta Kalannista ja Jonna Pirttijoki Kauhajoelta.

+ www.satahamesoi.fi | Sata-Häme Soi

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: