Tiistai 8.7.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Lautakunta: Hopulla riittävästi henkilökuntaa

Uutiset

Sastamalan sosiaali- ja terveyslautakunnan mukaan Hopun vanhainkodin henkilöstömitoitus täyttää valtakunnalliset suositukset ja on riittävä. Myös siivousjärjestelyt ovat asianmukaiset.

Sastamalan sosiaali- ja terveyslautakunnan mukaan Hopun vanhainkodin henkilöstömitoitus täyttää valtakunnalliset suositukset ja on riittävä. Myös siivousjärjestelyt ovat asianmukaiset. Lautakunta vastasi Pirkko Lahtisen (sd.) valtuustoaloitteeseen, jossa Hopun vanhainkodin henkilökuntatilanteen katsottiin olevan alle suositusten. Myös siivouksen osalta tuotiin esiin puutteita.

Lautakunnan kokouksessa Irmeli Kulonpää (sd.) esitti, että Hopun vanhainkodille lisätään kaksi hoitajaa. Esitys kuitenkin raukesi kannattamattomana ja Kulonpää jätti eriävän mielipiteen.

Mainos: Satapirkan Tuholaistorjunta

Juttuvinkki

Tiedätkö jotakin kiinnostavaa? Kerro se meille. Kiitos jo etukäteen!

Juttuvinkki

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: