Tiistai 26.8.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Varkaita huonekaluliikkeessä Kokemäellä – Poliisi pyytää havaintoja

Uutiset

Murtautujat veivät ison peräkärryn ja puutarhakalusteita.

Kokemäellä Huonekaluliike Timo Ylisen takapihalle Tulkkilantiellä murtauduttiin torstaina aamuyöllä. Poliisi pyytää vihjeitä.

Varkaat veivät puutarhakalusteita. Niiden kuljettamista varten oli anastettu myös iso peräkärry, jonka rekisteritunnus on PNH-835. Peräkärry on tavallista kuomuperäkärryä isompi. Se on pressulla katettu ja väriltään harmaasävyinen. Kärryn sivussa pressussa lukee sinisillä kirjaimilla "Huonekaluliike Timo Ylinen".

Poliisi pyytää havaintoja peräkärryn ja henkilöauton sekä ihmisten liikkeistä Tulkkilassa torstaina aamuneljän ja -kuuden välillä. Tiedot pyydetään ilmoittamaan sähköpostilla osoitteeseen tutkinta.kokemaki@poliisi.fi.

· ·

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: