Tiistai 26.8.2025 Sää | Toimitus| Mainostajalle | Juttuvinkki | Palaute | Tilaa uutiskirje

Vilhelmiina Prihtille ja Aliisa Vuoriselle biitsin SM-pronssia

Uutiset

Mitali on kaksikolle kolmas perättäinen.

Vilhelmiina Prihti, Aliisa Vuorinen

Vilhelmiina Prihti ja Aliisa Vuorinen juhlivat beach volleyn SM-pronssia.

Beach volleyn naisten SM-pronssit kuittasivat Vilhelmiina Prihti ja Aliisa Vuorinen. Kiertueen finaaliturnaus on käynnissä Tampereella.

Mitali on Vilhelmiina Prihtille ja Aliisa Vuoriselle jo kolmas perättäinen. Viime vuonna he ottivat hopeaa ja toissa vuonna pronssia. Kumpikin on valittu beach volleyn kauden naisjunioriksi, Vuorinen kahdesti ja Prihti kerran.

Loppuotteluissa kohtaavat naisissa Riikka Lehtonen ja Niina Ahtiainen sekä Taru Lahti-Liukkonen ja Anniina Parkkinen, miehissä Jyrki Nurminen ja Santeri Siren sekä Pekka Piippo ja Pyry Topio.

· ·

TILAA UUTISET SÄHKÖPOSTIISI

Ilmainen uutiskirje lähetetään pääsääntöisesti joka päivä klo 8. Tilauksen tehtyäsi saat sähköpostiisi vahvistuslinkin. Jakelusta voit poistua milloin vain uutiskirjeestä löytyvällä linkillä.

Rekisteriseloste

Seuraava:

Edellinen: